Hasta Yatış ve Cerrahi İşlemler

Ameliyat olmanıza karar verilmesi durumunda ve sizin de onayınızla, yapılacak ameliyata göre, kan alma ve ameliyat öncesi gerekli tetkikler yapılacak ve ameliyat ile ilgili detaylı bilgi almak için de Hasta Yatış\Ameliyat Bilgilendirme Birimi'ne yönlendirileceksiniz.

Ardından ameliyat ile ilgili olan dosyanız Hasta Yatış Birimi tarafından açılacaktır. Aynı gün içerisinde ameliyat olmak isterseniz ameliyat planlamanız yetkili çalışanımız tarafından işleme alınacaktır. Dosyanıza konmak üzere ilgili Cerrahi Onam Formu'nu okuyarak onayladığınızı belirten bir imza alınacaktır. Farklı bir gün için ameliyat olmaya karar verirseniz sizin ve doktorunuz için en yakın ve uygun güne randevunuzu alabilirsiniz.

Ameliyathane yetkili çalışanı dosyanızı Hasta Yatış Birimi'nden alarak sizi Ameliyathane Bekleme Salonu'na yönlendirecektir. Yapılacak olan ameliyatın türüne göre, ameliyathane çalışanımız, ameliyat ön hazırlık aşamasında sizi Hasta Hazırlık Odası'na alarak, gerekli kıyafetleri giydirecek ve ameliyat için hazırlayacaktır. Ameliyata hazır duruma gelince görevli çalışanımız sizi Ameliyat Salonu'na alacaktır.

Ameliyatınız bittikten sonra yetkili çalışanlarımız kullanmanız gereken ilaçlar ve uygulamaları hakkında bilgi verecekler.

Ameliyat bittikten hemen sonra (yapılan ameliyatın türüne göre) evinize gitmeniz mümkündür. Doktorunuzun uygun gördüğü gün ve saatte kontrol randevunuz verilerek tekrar merkezimize gelmeniz istenecektir.

Hekiminizin öngörüsü üzerine rapor gerektiren hizmetlerde, ameliyattan sonra Rapor Birimi'ne yönlendirileceksiniz. Durumunuza göre İstiharat Raporu, Durum Bildirir Raporu veya Epikriz Raporu'nuz hekiminizin imzasından sonra size verilecektir.

Copyright Maya Göz | 2024 | Tüm Hakları Saklıdır.
SİTE İÇERİĞİ SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. TANI VE TEDAVİ İÇİN LÜTFEN DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.